Gdzie produkuje się polskie jachty?
Gdzie produkuje się polskie jachty? W Polsce produkowanych jest nawet 22 000 jachtów w ciągu jednego roku. Specjalizujemy się przede wszystkim jachtami motorowymi, których długość wynosi maksymalnie 9 metrów. Cały świat docenia wysoką jakość produktów oferowanych przez producentów w naszym kraju. Co więcej, jesteśmy na drugim miejscu w tej kategorii, zaraz po Stanach Zjednoczonych. Co powinniśmy wiedzieć na temat przemysłu stoczniowego w Polsce? Dlaczego dobra lokalizacja stoczni ma tak duże znaczenie? Czy hale stalowe to dobre rozwiązanie dla przemysłu stoczniowego? Gdzie produkowane są polskie jachty? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.
Podstawowe informacje na temat przemysłu stoczniowego w Polsce
Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że przemysł stoczniowy ma pewne wymagania, których przeskoczenie nie jest możliwe. Konieczne jest odpowiednie położenie nad wodą, nie ma w tym zatem niczego dziwnego, że polskie jachty czy też statki produkowane są głównie nad polskim morzem, a także w okolicach nieco większych jezior. Nie da się ukryć, że polskie statki i jachty cieszą się ponadprzeciętnym zainteresowaniem niemalże na całym świecie. Nasze produkty wyróżniane są przede wszystkim za wysoką jakość, jak i również wysoką precyzję wykonania. Jachty żaglowe i motorowe mają coraz większy popyt, natomiast cały przemysł jachtowy rozwija się w satysfakcjonującym tempie. Przykładowo doskonale radzą sobie nie tylko dużych rozmiarów stocznie, ale także niewielkie zakłady, które zajmują się produkcją jachtów na nieco mniejszą skalę. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że polskie jachty często trafiają w odległe rejony świata. Pływają one po dalekich morzach i co godne podkreślenia- nawet po kilku latach sprawują się doskonale.
Dlaczego dobra lokalizacja stoczni jest tak istotna?
Jeśli zależy nam na dobrze funkcjonującej stoczni, konieczne jest posiadanie w kadrze nie tylko doświadczonych specjalistów czy też inżynierów i odpowiednich materiałów. Kluczowa jest także optymalna lokalizacja do prowadzenia wszelkich prac. Wiele nowoczesnych stoczni powstaje w halach stalowych o ogromnych rozmiarach- możliwości co do aranżacji są niemalże nieograniczone. Hale stalowe wyróżniają się tym, że mogą mieć dowolną wielkość, jednocześnie charakteryzują się przemyślaną konstrukcją. Czas ich powstawania jest stosunkowo krótki, co dla wielu jest kwestią priorytetową. Okazuje się, że nowa hala stalowa może zostać postawiona nawet w ciągu miesiąca, w konsekwencji przedsiębiorca nie musi czekać długiego okresu czasu, aby móc rozpocząć działalność związaną z produkcją jachtów i statków. Co ciekawe, wnętrze jest zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi.
Czy hale stalowe to dobre rozwiązanie dla przemysłu stoczniowego?
Jak już wspominaliśmy w poprzedniej części artykułu, polskie jachty coraz częściej produkowane są w nowoczesnych halach stalowych. Dzieje się tak, bowiem rozwiązanie to niesie ze sobą wiele zalet, o których z pewnością warto wspomnieć. Przede wszystkim czas powstawania jest znacznie krótszy. Dodatkowo zarówno koszt budowania, jak i późniejszej eksploatacji jest zdecydowanie niższy. Każdy przedsiębiorca może urządzić wnętrze hali w dowolny sposób, dlatego też wydzielenie części produkcyjnej i biurowej nie jest czymś problematycznym. Wysokiej jakości hale wyróżniają się odpowiednim wzmocnieniem i ociepleniem. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nawet zimą panują tam komfortowe warunki. Nowoczesne obiekty znacznie różnią się od tych, które popularnością cieszyły się jakiś czas temu. Mamy teraz pewność, że wewnątrz nie będzie hulał wiatr, a prawdopodobieństwo wystąpienia wilgoci na ścianach jest bardzo niskie. Jeśli zależy nam na spełnieniu standardów jakości, wówczas przyszli producenci jachtów powinni zdecydować się na pomoc doświadczonych specjalistów. Mają oni umiejętności niezbędne do tworzenia tego typu obiektów.
Gdzie produkowane są polskie jachty?
W Polsce istnieje wiele firm, które zajmują się produkcją jachtów motorowych. Przykładem jest chociażby Parker Poland, LaMare, Deep Ocean Technology, Galeona, Sunreef. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że polskie jachty trafiają nie tylko do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ale także do Skandynawii czy też Europy Zachodniej. Przez wiele lat zajmowaliśmy się ekspansją europejską, co doprowadziło do ugruntowania pozycji lidera na rynku. Polskie jachty wypływają na szerokie wody, bowiem jednostki sprzedawane są nawet w Chinach, Japonii czy też Australii. W Polsce zdecydowana większość producentów zajmuje się jachtami motorowymi, których długość wynosi od 6 do 9 metrów. Na polskim rynku możliwe jest wyróżnienie tysiąca firm, które związane są bezpośrednio z przemysłem jachtowym. Co ciekawe, są to producenci, którzy nie tylko sprzedają produkty pod własną marką, ale również produkują na zamówienie stoczni z innych krajów.